AKTUALNOŚCI

Świdnik: Kolejne ofiary oszustów

Blisko 17 tysięcy złotych straciły wczoraj mieszkanki Świdnika. Pierwsza z nich padła ofiarą oszusta podczas sprzedaży spodni. Natomiast druga z kobiet myśląc, że pomaga sąsiadce w potrzebie, straciła 2 tysiące złotych.

fot. KPP Świdnik

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiły się dwie mieszkanki Świdnika. Jak wynikało z treści ich zawiadomienia obie padły ofiarą oszustów.

Pierwsza z nich to 31-latka, która za pośrednictwem komunikatora internetowego otrzymała wiadomość z konta rzekomej sąsiadki z prośbą o pożyczkę pieniędzy. Przelew miał być wykonany metodą na tzw. blika. Ponieważ treść korespondencji nie budziły w niej żadnych wątpliwości kobieta podała swojej rozmówczyni dwa kody i zatwierdziła płatności. Dopiero po skontaktowaniu się z rzekomą sąsiadką okazało się, że ta nie prosiła jej o pomoc i wykonanie przelewów. 31-latka straciła 2 tysiące złotych.

Z kolei 23-latka wstawiła na jeden z portali ogłoszeniowych ofertę sprzedaży spodni. Gdy wczoraj otrzymała wiadomość e-mail o tym, że powinna zaakceptować transakcję w ciągu 3 godzin, w przeciwnym razie transakcja straci ważność, kobieta będąc przekonana, że jest to wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem, kliknęła w link i postępowała zgodnie z instrukcją. Podała numer karty płatniczej i kod CVV. W efekcie 23-latka straciła 14,5 tysiąca złotych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button