AKTUALNOŚCI

Znajomy przez komunikator poprosił o pożyczkę? Uwaga, to może być oszustwo!

Mieszkanka Świdnika zgłosiła, że ktoś włamał się do niej na konto na portalu społecznościowym, a następnie porozsyłał wiadomości do znajomych z prośbą o przelanie pieniędzy metodą BLIK. Dwoje znajomych uwierzyło, że koleżanka potrzebuje pilnej pomocy finansowej przelewając oszustom w sumie 1800 złotych.

Przestępcy korzystają z wielu metod oszustw. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polega na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Oszust po włamaniu się na konto portalu społecznościowego danej osoby, wysyła za pomocą komunikatora do jej znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą. Następnie proszą o podanie kodu BLIK, dzięki któremu wypłacą pieniądze z bankomatu. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożyczyła pieniądze znajomemu.

W ten właśnie sposób przestępstwa dokonano przy pomocy konta na portalu społecznościowym 41-letniej świdniczanki. Oszuści włamali się na jej profil, a następnie porozsyłali wiadomości do około 20 znajomych z listy kontaktów. Dwoje z nich myśląc, że pomaga znajomej za pomocą BLIK-a przelało w sumie 1800 złotych.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button