AKTUALNOŚCI

Decyzja o zniesieniu stanu epidemii jeszcze w kwietniu?

Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane – wyjaśnił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski informuje Serwis Samorządowy PAP.

Szef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News podkreślił, że prowadzone są analizy prawne związane z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.

„Stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny” – zaznaczył.

Przekazał, że w najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja. W tej sprawie, w czwartek 14 kwietnia zebrał się sztab, który to rozwiązanie analizował. „To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu” – podkreślił minister.

Pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, odpowiedział, że ministerstwo z uwagą patrzy na ostatnią rekomendację EMA, która zaleciła szczepienia czwartą dawką osób powyżej 80 lat.

Niedzielski dodał, że ministerstwo patrzy również na działania innych krajów, które szczepią czwartą dawką osoby z upośledzoną odpornością.

źródło: Serwis Samorządowy PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button