AKTUALNOŚCI

Decyzja o zniesieniu stanu epidemii jeszcze w kwietniu?

Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane – wyjaśnił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski informuje Serwis Samorządowy PAP.

Szef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News podkreślił, że prowadzone są analizy prawne związane z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.

„Stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny” – zaznaczył.

Przekazał, że w najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja. W tej sprawie, w czwartek 14 kwietnia zebrał się sztab, który to rozwiązanie analizował. „To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu” – podkreślił minister.

Pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, odpowiedział, że ministerstwo z uwagą patrzy na ostatnią rekomendację EMA, która zaleciła szczepienia czwartą dawką osób powyżej 80 lat.

reklama reklama

Niedzielski dodał, że ministerstwo patrzy również na działania innych krajów, które szczepią czwartą dawką osoby z upośledzoną odpornością.

źródło: Serwis Samorządowy PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button