AKTUALNOŚCI

Chciała zarobić 5 złotych – straciła prawie 5 tysięcy

Kobieta, która wystawiła na sprzedaż w internecie odzież, kliknęła w link w nadesłanej wiadomości od rzekomego kupca, aby zaakceptowała transakcję. Nie była świadoma, że link odsyła ją do fałszywej strony… To nie jedyna osoba poszkodowana podczas sprzedaży towaru w sieci. Kolejna kobieta straciła w ten sam sposób 400 złotych. Policjanci apelują o ostrożność!

Policjanci cały czas przestrzegają, aby uważać na oszustów, którzy z powodzeniem wykorzystują ten sam schemat działania. Polega on na tym, że wyszukują ogłoszeń sprzedażowych na portalach internetowych, a następnie wysyłają sprzedającym wiadomość, że przedmiot został przez nich zakupiony i aby potwierdzić transakcję proszą o kliknięcie w link. Link w rzeczywistości odsyła do fałszywej strony, gdzie wybiera się swój bank, a następnie wpisuje się login i hasło. Przestępcy będąc w posiadaniu tych danych wykonują operacje bankowe.

Ofiarami takiego procederu padły dwie kobiety z powiatu świdnickiego. Na popularnym portalu sprzedażowym wystawiły buty i odzież. Następnie na maila otrzymały informacje, że przedmiot został kupiony i aby potwierdzić zakup i odebrać pieniądze muszą kliknąć w link i zalogować się w bankowości elektronicznej. W efekcie z ich kont zostały wypłacone pieniądze.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button