AKTUALNOŚCI

Układali kamienie na torach. Zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich

Do niebezpiecznej sytuacji mogło doprowadzić dwoje 10-letnich dzieci, które wczoraj na torowisku układały kamienie na szynach. Na szczęście ich nieodpowiedzialną zabawę zobaczyła przechodząca w pobliżu kobieta i zaalarmowała policję. Nieletni przyznali, że chcieli sami zobaczyć jaki efekt przyniesie przejechanie pociągu po takiej przeszkodzie. Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Wczoraj przed godziną 14.00 dyżurny świdnickiej policji odebrał zgłoszenie, że na torowisku w miejscowości Minkowice-Kolonia przebywa dwoje dzieci. Na miejsce został wysłany patrol policji.

Okazało się, że dwoje 10 latków, chłopiec z dziewczynką, układało na torach kamienie. Ich niebezpieczną zabawę na szczęście zauważyła kobieta znajdująca się w pobliżu. Zrzuciła kamienie z szyn i zaalarmowała policję.

Po przybyciu policjantów na miejsce dzieci przyznały się, że kładły kamienie na torowisku. 10-latkowie oświadczyli, że widzieli takie filmiki w internecie i chcieli sami zobaczyć jaki efekt przyniesie przejechanie przez pociąg po takiej przeszkodzie.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziców, a o całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci apelują do rodziców, aby zwracali uwagę co oglądają ich dzieci oraz jak spędzają wolny czas. Samo przebywanie na torowisku jest zabronione i niebezpieczne, a taka „zabawa” może skończyć się tragicznie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button