AKTUALNOŚCI

Świdnik: Herbatka i lusterko zamiast zamówionego telefonu

Dwóch 45-latków ze Świdnika zgłosiło na policję kolejne oszustwa. Jeden z nich chciał zainwestować w akcje spółki i stracił 26 tysięcy złotych. Drugi chciał kupić telefon komórkowy, a w przesyłce otrzymał herbatę i lusterko. Policja apeluje o ostrożność!

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 45-latek, który powiadomił, że na portalu społecznościowym znalazł ogłoszenie o możliwości zainwestowania w akcje jednej ze spółek. Po wejściu na ogłoszenie i wypełnieniu ankiety skontaktował się z nim konsultant, który polecił wpłacenie 850 złotych jako wstępną kwotę do rozpoczęcia inwestycji.

Następnie kontaktowali się z nim kolejni konsultanci namawiając do większych inwestycji. Mężczyzna w celu posiadania większego wkładu własnego, a tym samym większego zysku, zaciągnął dwie pożyczki. Konsultanci pomagali również podczas operacji przy pomocy „zdalnego pulpitu”, czyli aplikacji AnyDesk, którą również kazali mężczyźnie zainstalować.

W pewnym momencie kontakt z konsultantami urwał się. Mężczyzna nie mógł już odzyskać „zainwestowanych” środków. W sumie wartość strat wyniosła 26 tysięcy złotych.

Kolejny 45-latek, który zgłosił się na świdnicką policję zawiadomił, że został oszukany przez jedną z firm. Na stronie internetowej zakupił telefon komórkowy o wartości ponad tysiąca złotych. W przesyłce, którą otrzymał zamiast telefonu znalazł pudełko z herbatą. Złożył reklamację, w ramach której otrzymał kolejną przesyłkę. Tym razem zawartość przesyłki skrywała lusterko.

Policja apeluje o ostrożność!

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button