AKTUALNOŚCIEDUKACJASPONSOROWANE

Czy warto kupić szkolenia biznesowe?

Jedną z metod rozwoju pracownika są szkolenia. Nowe kompetencje, które zostaną zdobyte podczas szkoleń przynoszą korzyść nie tylko uczestniczącemu w ich pracownikowi, ale także firmie, która go zatrudnia. Szkolenia i kursy na ogół organizowane są przez firmy zewnętrzne, a ich tematyka jest bardzo obszerna, obejmuje niemal wszystkie branże. Od pewnego czasu bardzo dużą popularnością cieszą się szkolenia biznesowe. To szerokie spektrum kursów i szkoleń w zakresie zarządzania, księgowości czy marketingu. Nie brakuje też szkoleń z zarządzania czasem albo komunikacji interpersonalnej.

Szkolenia biznesowe – jak są realizowane?

Szkolenia biznesowe realizowane są na bardzo różnych poziomach zaawansowania. Firmy, dla których specjalnością są kursy biznesowe przy opracowywaniu tematyki danego kursu czy szkolenia kierują specyfiką branży pod kątem, której szkolenie jest organizowane. Zarówno szkolenia, jak i kursy biznesowe mogą być obecnie przeprowadzane w bardzo różnej formie. Osoby, które są zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji mogą obecnie zapisać się na szkolenia dla biznesu stacjonarne lub online. Szkolenia online cieszą się bardzo dużą popularnością. Osoby, które chcą w nim wziąć udział nie muszą opuszczać miejsca zamieszkania. Ponadto wykupione szkolenie online można odsłuchiwać więcej niż tylko jeden raz.

Kursy biznesowe – na jakim stoją poziomie?

Największe firmy szkoleniowe, a takich jest w Polsce naprawdę sporo, działają na rynku od wielu lat i mają duże doświadczenie w organizowaniu szkoleń i kursów dla biznesu. Zatrudniają lub na stałe współpracują z trenerami, ekspertami-praktykami, konsultantami posiadającymi bardzo wysoką, rozległą wiedzę. Swoją wiedzą dzielą się oni z uczestnikami kursów, szkoleń czy warsztatów. Nie boją się nawet najbardziej trudnych pytań. Dzięki ich zaangażowaniu kursanci mogą zdobyć wiedzę i umiejętności, które zostaną wykorzystane w codziennej pracy. Szkolenia i kursy dla biznesu organizowane są w formie otwartej lub zamkniętej. Różnorodna forma i szeroka tematyka sprawia, że każdy pracownik, który stawia na własny rozwój z łatwością znajdzie kurs lub szkolenie, które jest dla niego najbardziej odpowiednie.

Jakie mogą być szkolenia dla biznesu?

Szkolenia biznesowe można podzielić na twarde i miękkie. Szkolenia twarde przekazują określoną, zawodową albo specjalistyczną wiedzę. Pozwalają one pracownikom na zdobycie umiejętności, które są ściśle związane z wykonywaną przez niego pracą. Szkolenia twarde wykupują też osoby, które przekwalifikują się, awansowały lub pracodawca zmienił im zakres obowiązków. Do szkoleń twardych zalicza się między innymi:

  • szkolenia menedżerskie;
  • z księgowości;
  • zarządzania finansami;
  • szkolenia sprzedażowe;
  • prawa pracy.

W ostatnim czasie niezwykle popularne są szkolenia z zakresu User Experience, czyli projektowania zorientowanego na użytkownika. Idealnie wpisują się w potrzeby firm, które działają w przestrzeni internetowej. Szkolenia miękkie na ogół rzadko wiążą się ściśle ze zdobywanie konkretnej wiedzy. Ich celem jest bowiem rozwijanie indywidualnych umiejętności. Obejmują one takie zagadnienia, jak: radzenie sobie ze stresem, zarządzanie sobą w czasie, zarządzanie zespołem. Wiele firm szkoleniowych organizuje także szkolenia z autoprezentacji.

artykuł sponsorowany

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button