AKTUALNOŚCI

Trawniki: Inwestycyjna współpraca

Jeszcze pod koniec kwietnia wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj podzielił się z mieszkańcami dobrą nowiną dotyczącą nawiązania współpracy z Zarządem Województwa Lubelskiego, który udzielił samorządowi dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na remont drogi do pól czyli tzw. ZAOSIEKU za mostem w Siostrzytowie. To jednak nie jedyna pozytywna informacja dotycząca inwestycji na terenie gminy.

Jak mówi Wójt Gminy Trawniki D. Baj ten teren wymagał generalnej modernizacji: ” Tam od zawsze mieszkańcy kilku gospodarstw lgnęli w błocie, a wręcz czasem, gdy wylała rzeka Wieprz, droga była nieprzejezdna. Teraz jest szansa, że uda się zmienić ten stan.” Gminie Trawniki na ten cel czyli na remont drogi otrzyma dofinansowanie w wysokości 80.000 zł zaś całkowita wartość kosztorysowa opiewa na ponad 300 tys. zł. W tej kwocie zostanie wykonana podbudowa oraz nawierzchnia z kruszywa na odcinku 500 m w terenie zabudowanym od strony lasu siostrzytowskiego.

Poniższe zdjęcia obrazują w jakim obecnie stanie jest przewidziana do przebudowy droga.

Kolejna dobra wiadomość dotyczy tym razem zakończenia inwestycji,

a chodzi dokładnie o 400 metrowy, ostatni już odcinek, chodnika Siostrzytów-Bonów wzdłuż drogi powiatowej do granicy gminy. Został on ukończony we współpracy Gminy Trawniki z Powiatem Świdnickim.

Łącznie samorządom w 3 etapach udało się wykonać wspólnie ponad 1,3 km chodnika w formule po połowie kosztów Gmina i Powiat. To jednak nie jedyny efekt tej współpracy:

Na tych samych zasadach udało się także wykonać tak ważny odcinek chodnika w Oleśnikach. Teraz wspólnymi siłami jako Gmina Trawniki oraz Powiat Świdnicki zmierzamy w kierunku realizacji chodnika przy tzw. Betoniarskiej w Trawnikach. Mam nadzieję, że w 2 etapach i tam uda się zwiększyć bezpieczeństwo dla Mieszkańców Gminy i zarazem naszego Powiatu.”– dodaje wójt D. Baj.

A na poniższych zdjęciach widać końcowy efekt remontu:

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button