AKTUALNOŚCI

Wizyta dzieci u świdnickich strażaków

W Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku rozpoczęły się „Dni Otwartych Koszar”. Od pierwszych dni maja dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych odwiedzają obiekty świdnickiej komendy. W trakcie spotkań strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej prezentują dzieciom pojazdy pożarnicze, sprzęt ratowniczy oraz ubrania specjalne i sprzęt ochrony osobistej strażaka.

Odwiedziny to również okazja do pogadanki na temat bezpieczeństw pożarowego. Strażacy w przygotowanej specjalnie do tego celu sali edukacyjnej przedstawiają dzieciom między innymi jak prawidłowo wezwać pomoc, co daje nam czujka tlenku węgla, a także dlaczego nie wolno pozostawiać włączonego żelazka bez nadzoru. Sala pozwala także wziąć czynny udział w akcji strażackiej oraz zobaczyć jak działa wykorzystywany przez strażaków sprzęt.

-Odwiedziny najmłodszych w ramach Dni Otwartych Koszar zaplanowane są na cały maj. Zainteresowanie jest jednak bardzo duże, dlatego spotkania organizowane będą również w czerwcu – mówi mł. bryg. Paweł Dańko.

źrodło/fot.: KP PSP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button