AKTUALNOŚCI

Chciała sprzedać żyrandol, straciła 2 tysiące złotych

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku wpłynęło kolejne zawiadomienie o oszustwie. 55-letnia mieszkanka Świdnika chciała sprzedać żyrandol na portalu ogłoszeniowym. Od potencjalnego kupca otrzymała link, który miał służyć do rzekomego odbioru pieniędzy za zakupiony przedmiot.

W rzeczywistości odesłał do fałszywej strony, gdzie kobieta podała dane do logowania do bankowości, jak również podała kod do aktywowania obcego urządzenia na swoim koncie bankowym. W ten sposób straciła z konta 2 tysiące złotych.

Policjanci cały czas przestrzegają, aby uważać na oszustów, którzy z powodzeniem wykorzystują ten sam schemat działania. Polega on na tym, że wyszukują ogłoszenia sprzedażowe na portalach internetowych, a następnie wysyłają sprzedającym wiadomość, że przedmiot został przez nich zakupiony i aby potwierdzić transakcję proszą o kliknięcie w link. Link w rzeczywistości odsyła do fałszywej strony, gdzie wybiera się swój bank, a następnie wpisuje się login i hasło. Przestępcy będąc w posiadaniu tych danych wykonują operacje bankowe.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button