AKTUALNOŚCI

Rząd planuje kolejne przedłużenie obowiązujących obostrzeń sanitarnych

Maseczki w aptekach i przychodniach nadal obowiązkowe – rząd planuje przedłużenie obowiązujących obostrzeń sanitarnych do końca wakacji.

fot. PAP

W wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano zapowiedź projektu kolejnej nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

„W projekcie przewiduje się przedłużenie do dnia 31 sierpnia 2022 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów określonych przepisami modyfikowanego aktu normatywnego” – czytamy w zapowiedzi.

O ile zatem projekt nie ulegnie modyfikacjom, nadal obowiązywał będzie zapis obecny w aktualnym rozporządzeniu o obostrzeniach sanitarnych stanowiący: „nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza oraz w aptekach”.

Utrzymane do końca sierpnia tego roku zostałyby również regulacje dotyczące m.in. ograniczenia przekraczania koleją granicy polsko-białoruskiej, a także funkcjonowania systemów służących do wymiany informacji związanych z działaniami podejmowanymi w celu zapobiegania oraz przeciwdziałania następstwom wystąpienia epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Źródło: PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button