AKTUALNOŚCI

Pierwszoklasiści zapoznali się z pracą technika kryminalistyki

Na czym polega praca policyjnego przewodnika psa służbowego, jak zabezpiecza się ślady kryminalistyczne w prowadzonym dochodzeniu oraz różnorodność umundurowania policjantów na różne okazje – to niektóre tylko z atrakcji jakie czekały na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku, którzy wczoraj odwiedzili świdnicką komendę. Jak sami zadeklarowali, „my też kiedyś będziemy policjantami i będziemy stać na straży prawa”.

O tym, że każda okazja jest dobra by przypominać o bezpieczeństwie wiedzą świdniccy policjanci. Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Świdniku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku. Była to dobra okazja by przypomnieć małym gościom o zachowaniach i postępowaniu, które zagwarantuje im bezpieczeństwo, zarówno w codziennym życiu jak i podczas różnego rodzaju wakacyjnych wypadów.

Pierwszoklasiści zapoznali się z pracą technika kryminalistyki, przewodnika psa policyjnego oraz policjantami prowadzącymi dochodzenia. Miały także okazję spróbować swoich sił przy zabezpieczeniu śladu kryminalnego oraz zobaczyły jak należy chronić widzów meczu sportowego przed chuliganami.

Dodatkowo dzieci obejrzały pokaz tresury psa policyjnego oraz dowiedziały się jak wygląda ochrona przed atakiem napotkanego zwierzęcia. Jak się okazało, dzieci miały ogromną wiedzę w temacie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Większość z małych gości zadeklarowała, że swoją przyszłość widzi w policyjnym mundurze.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button