AKTUALNOŚCI

Świdnik: Pijana kobieta ugodziła partnera nożem?

Do zdarzenia doszło minionej soboty w jednym ze świdnickich mieszkań. Ze zgłoszenia wynika, że 35-latka miała ugodzić nożem swojego 50-letniego konkubenta. Ten zadzwonił na policję. Z nieoficjalnych informacji wynika, że świadkiem zdarzenia miało być 7-letnie dziecko.

-Zgłoszenie otrzymaliśmy w sobotę o godz. 15.58. Policjanci na miejscu zdarzenia zatrzymali 35-letnią kobietę, która była nietrzeźwa. Miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Poszkodowany 50-latek został przetransportowany do szpitala. Sprawą zajmuje się Prokuratura – informuje Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Według naszych ustaleń, kobieta decyzją sądu została tymczasowo aresztowana. Będzie odpowiadała za czyn z art. 156 KK, tj. ciężki uszczerbek na zdrowiu, za co grozić może pozbawienie wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Prawo mówi, że jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli natomiast następstwem czynu byłaby śmierć człowieka, grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia ustali teraz śledztwo prokuratorskie. Do sprawy powrócimy.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button