AKTUALNOŚCI

Piaski:Podróż audi zakończona na ogrodzeniu. Kierowca nietrzeźwy, poszukiwany i bez uprawnień

W Kębłowie kierowca audi w wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w betonowy płot. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, nie posiada uprawnień do kierowania, a na dodatek jest osobą poszukiwaną przez sąd. Pojazd nie posiadał również aktualnych badań technicznych.

W niedzielę 12 czerwca rano świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Kębłów doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci 45-letni mieszkaniec gminy Rybczewice kierując pojazdem marki Audi wjechał w betonowe ogrodzenie posesji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Okazało się jednak, że kierowca audi w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W 2013 roku utracił prawo jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo ustalono, że jest osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę. Oprócz tego pojazd, którym poruszał się 45-latek nie posiada aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód odholowany na policyjny parking. Teraz sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button