AKTUALNOŚCI

Utonęło trzech mężczyzn. Policja apeluje o rozsądek nad wodą!

Podczas minionego weekendu w naszym regionie utonęło 3 mężczyzn. Z policyjnych statystyk wynika, że topią się głównie mężczyźni po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.

W piątek nad jeziorem Łukcze utopił się 55-latek z Łęcznej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mężczyzna razem z kolegą przebywał nad jeziorem Łukcze. Obaj łowili ryby do północy. Wtedy kolega poszedł spać natomiast 55 latek miał pilnować sprzętu wędkarskiego. Gdy rano kolega się obudził 55 latka już nie było. Akcja poszukiwawcza trwała do godziny 19.00, kiedy to w jeziorze odnaleziono ciało 55 latka.

Do drugiego zdarzenia doszło również w powiecie łęczyńskim, tym razem na rzece Wieprz, w miejscowości Ciechanki Krzesimowskie. 33 i 35-latek w czwartek przebywali nad wodą, a wcześniej najprawdopodobniej spożywali alkohol. W pewnym momencie 35-latek postanowił pójść po drewno do ogniska. Kiedy wrócił, nie mógł odnaleźć swojego kolegi. Gdy dostrzegł leżące ubrania kolegi szukał go wzdłuż rzeki i nawoływał. Nie mogąc go odnaleźć wrócił do domu, dopiero następnego dnia zadzwonił do jego ojca. W sobotę po południu zakończono akcję poszukiwawczą za 33 latkiem, odnajdując jego ciało.

Niestety jeszcze tego samego dnia wieczorem policja otrzymała zgłoszenie o kolejnej ofierze wody. Ze zbiornika wodnego w Pokrówce (pow. chełmski) strażacy wydobyli ciało mężczyzny.

W sobotę po godzinie 21.00 w Pokrówce przypadkowa kobieta zwróciła uwagę na pozostawiony przy brzegu ogólnodostępnego zbiornika wodnego plecak. Skierowani na miejsce strażacy wyłowili z wody mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Załoga karetki pogotowia stwierdziła jego zgon.

Policjanci zabezpieczyli miejsce, w którym doszło do tego zdarzenia i wykonali oględziny. Decyzją nadzorującego czynności prokuratora ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Tożsamość mężczyzny oraz szczegółowe okoliczności jego utonięcia są wciąż ustalane.

Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię podczas pobytu nad wodą. Alkohol i brawura to główne przyczyny utonięć.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button