AKTUALNOŚCIKULINARIAKULTURA I ROZRYWKA

Piaski: Co to był za festiwal! Fotorelacja

W minioną niedzielę w Piaskach, po blisko dwuletnie przerwie, odbył się wyczekiwany przez mieszkańców oraz oczywiście smakoszy z całego regionu, Festiwal Flaków. Podczas tej trzynastej już edycji kultowej imprezy nie zabrakło licznych atrakcji, koncertów, konkursów oraz oczywiście smakołyków.

Nieodzownym elementem niedzielnej imprezy był oczywiście konkurs na najlepsze flaczki. Trzecie miejsce w tegorocznej edycji przypadło KGW w Gardzienicach, drugie zajęło KGW Giełczew natomiast bezkonkurencyjne, już po raz kolejny, okazały się flaczki z KGW Piaski Wielkie.

Kolejnym, który zawsze odbywa się w ramach festiwalu jest konkurs „zapomniane smaki dawnej kuchni”. W jury zasiadał m.in. Jakub Kuroń z fundacji „Kuroniówka”, miłośnik polskiej kuchni w nowoczesnym wydaniu, a najlepszą potrawą okazały się młodziaki czyli młode gołębie faszerowane kaszą gryczaną z łobodą, przygotowane przez KGW w Giełczwi.

Na festiwalu w Piaskach pojawił się również lubelski europoseł Krzysztof Hetman, który wręczył nagrodę specjalną czyli wycieczkę do Brukseli. Otrzymało ją Koło Gospodyń Wiejskich w Giełczwi.

A jak bawili się uczestnicy XIII Festiwalu Flaków w Piaskach? Zobaczcie sami przeglądając naszą fotogalerię. Zdjęcie zostały wykonane przez Gabrielę Bałaban.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button