AKTUALNOŚCI

By wakacje były bezpieczne

Już jutro zakończenie roku szkolnego i długo wyczekiwane wakacje. Przed dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami czas zasłużonego wypoczynku. By można było spędzić je bezpiecznie i mieć z nich tylko wspaniałe wspomnienia należy przestrzegać zasad, o których policjanci ze świdnickiej komendy przypominali na licznych pogadankach w szkołach i przedszkolach, a także na terenie swojej jednostki.

Co roku przed wakacjami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku przeprowadzają spotkania z dziećmi i młodzieżą. Głównym tematem przedsięwzięć są „Bezpieczne wakacje”. Mundurowi przypominają o głównych zasadach, których należy bezwzględnie przestrzegać, aby uniknąć przykrych wydarzeń.

Opowiadają dzieciom jak trzeba się zachować podczas odpoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na wsi oraz w miejscu zamieszkania. Poruszają tematy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak należy zachować się w przypadku kontaktów z nieznajomymi. Dzieci spotykają się również z przewodnikami psów służbowych, którzy przybliżają tematy zwierząt, ich zwyczajów oraz jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do ataku przez zwierzę na człowieka.

Źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button