AKTUALNOŚCI

Rząd chce od 2023 r. znieść pozwolenia na budowę dla domów jednorodzinnych

Rząd chce od 2023 r. zrezygnować z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego na własne cele mieszkaniowe, bez ograniczeń powierzchni zabudowy – powiedział w trakcie konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

fot. PAP

„Chcemy w ogóle zrezygnować z pozwoleń na budowę przy domach jednorodzinnych dla własnych celów mieszkaniowych. Czyli to, co było do 70 m.kw. dzisiaj przystępujemy do prac i od nowego roku będziemy chcieli wprowadzić zasadę, że przy budownictwie jednorodzinnym dla domów, bez względu na powierzchnię, nie będziemy musieli uzyskiwać pozwolenia na budowę” – powiedział.

„Będzie to polegało na tym, że będziemy robić zgłoszenia na podstawie projektu z obowiązkowym kierownikiem budowy i z bardzo uproszczoną procedurą odbioru, polegającą na tym, że wyłącznie kierownik budowy potwierdzi gotowość do zamieszkania”.

Buda poinformował ponadto, że nowe rozwiązania nie będą zawierały ograniczeń dla powierzchni zabudowy, z ograniczeniem do 2 kondygnacji. Z prezentacji MRiT wynika, że kierownik budowy będzie obligatoryjny dla budowy domu powyżej 70 m.kw.

Źródło: PAP Biznes

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button