AKTUALNOŚCITURYSTYKA

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2022

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

  • W Gminie Świdnik kontrola jest przeprowadzana przez KPP w Świdniku.
  • Miejsce kontroli to ul. Lotników Polskich 1 (parking przy dworcu PKP) miejsce wskazane przez osobę zgłaszającą
  • Kontakt: 47 812 12 06 (całodobowo) lub 47 812 12 33
  • Godziny przeprowadzania kontroli- pon.-pt. – 7:30-15:30

W pozostałych miejscowościach woj. lubelskiego kontrole są przeprowadzane jak w poniższej tabeli:

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button