AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

DAGADANA już niebawem w Świdniku

Już 24 lipca w kościele pod wezwaniem Św. Kingi w Świdniku odbędzie koncert zespołu DAGADANA, który od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Jak czytamy na stronie zespołu: Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu.

Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach (gdzie jak wiadomo, relacje pomiędzy krajami bywały różne i dynamiczne).

Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań, czy koncertów z muzykami z całego świata. Jedno z tych spotkań doprowadziło do nagrania najnowszego albumu “Meridian 68”.

Teraz na żywo będą mogli ich posłuchać mieszkańcy Świdnika i okolic. Serdecznie zapraszamy.

źródło: www.dagadana.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button