AKTUALNOŚCI

Obchody Święta Policji w świdnickiej komendzie

24 lipca będziemy obchodzić 103 rocznicę powołania Policji Państwowej. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji. Dzisiaj swoje święto obchodzili świdniccy policjanci. Awanse w stopniach otrzymało 51 funkcjonariuszy. Jeden z policjantów wyróżniony został odznaką „Zasłużony Policjant”.

Dla upamiętnienia rocznicy powołania Policji Państwowej policjanci i pracownicy cywilny zgromadzili się dzisiaj na uroczystej zbiórce. W tak ważnej dla Komendy Powiatowej Policji w Świdniku chwili towarzyszyli im również przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących, duchowny oraz zaprzyjaźnieni goście.

Mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Jerzy Czebreszuk w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku podinspektora Zbigniewa Oleszczuka. Akty mianowania otrzymało łącznie 51 funkcjonariuszy świdnickiej i piaseckiej jednostki. Dodatkowo jeden z policjantów został wyróżniony za swoją służbę brązową odznaką „Zasłużony policjant”.

Zgromadzeni goście dziękując za dotychczasową współpracę na ręce policjantów złożyli słowa gratulacji. A życząc dalszych sukcesów i wytrwałości w codziennej służbie podkreślili trud i odpowiedzialność służby na rzecz bezpieczeństwa osób i mienia. Słowa uznania popłynęły również w stronę pracowników cywilnych oraz rodzin policjantów.

Źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button