AKTUALNOŚCI

Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki”

Wczoraj na terenie całego województwa lubelskiego policjanci przeprowadzali akcję „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze ze świdnickiej jednostki również włączyli się w przedsięwzięcie. Na terenie powiatu przebadali blisko 2000 osób na zawartość alkoholu. Wpadło siedmiu kierujących, którzy wsiedli do pojazdów lub na rower pomimo tego, że spożywali alkohol.

Policyjne działania były ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków, w tym spowodowanych właśnie przez pijanych kierowców.
W ramach akcji policja przeprowadziła badanie stanu trzeźwości blisko 2000 kierowców.

Łącznie ujawnili siedmiu kierujących „po alkoholu”. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 3 kierowców. Pozostałe przypadki to wykroczenia, czyli jazda pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu, a także kierowanie innym pojazdem tj. rowerem, w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button