AKTUALNOŚCI

Cykl policyjnych spotkań z uczestnikami półkolonii

Co tydzień policjanci ze świdnickiej komendy odwiedzali dzieci biorące udział w półkoloniach organizowanych w Gospodzie Leśnej w Świdniku. Spotkania były świetną okazją do tego, aby przypomnieć dzieciom o tym jak spędzać wakacyjny czas, aby był on bezpieczny dla nich i dla innych.

Wczoraj odbyło się ostatnie spotkanie z uczestnikami półkolonii organizowanych przez Gospodę Leśną. W każdy wtorek policjanci odwiedzali kolejne grupy biorące udział w tygodniowych turnusach.

Mundurowi zadbali o to, by spotkania były różnorodne i ciekawe. Dzieci miały okazję spotkać się z policjantami z prewencji, ruchu drogowego, dzielnicowymi, rzecznikiem oraz przewodnikami psów służbowych. Podczas zajęć wysłuchały pogadanek o bezpiecznych wakacjach, jak zachowywać się nad wodą, na szlaku górskim, w lesie, na wsi, na ulicy oraz w domu. Poznały zasady w jakich przypadkach można dzwonić na telefon alarmowy 112 i w jakiś sposób powiadamiać służby ratunkowe o zagrożeniach. Podczas pogadanek dzieci były bardzo aktywne i zadawały dużo pytań.

Na zakończenie każdego spotkania odbywały się zajęcia z przewodnikiem psa służbowego oraz jego czworonożnym podopiecznym. Policjant opowiadał o swojej pracy, o tym jak zachowywać się w przypadku ataku psa oraz jakie zasady panują podczas kontaktów ze zwierzętami. Zawsze najwięcej emocji wśród dzieci budziły pokazy posłuszeństwa psa, a także nagradzanie czworonoga za dobrze wykonane zadanie.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button