AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Dla miłośników regionalnych przysmaków

W najbliższą niedzielę na terenie Amfiteatru w Mełgwi odbędzie się „Piknik z Produktem Polskim” oraz „Bitwa Regionów”, czyli konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu. Podczas imprezy przewidziano liczne atrakcje dla najmłodszych oraz koncerty: Zespołu Śpiewaczego Podzamcze oraz Kapeli Ludowej Lubartowiacy. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00.

Idea konkursu „Bitwa Regionów” zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru. Konkurs będzie przebiegać w trzech etapach. Zaplanowano eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski, w ramach których KGW zaprezentują potrawy regionalne.

Etap I –  wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.

Etap II – 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.

Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button