AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Piaski: Czas na lato w teatrze!

Program Lato w teatrze jest to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2022 roku odbywa się jego jubileuszowa 15. edycja. Po raz kolejny również program zawitał w Gminie Piaski. Już w zeszłym roku cieszył się ogromną popularnością. Nie inaczej jest w tym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Piask Michał Cholewa, zaś za organizację odpowiedzialne jest Miejskie Centrum Kultury.

,,Lato w teatrze- nazywam się Sztuka”

Na początek przypomnijmy, że głównym celem projektu Lato w teatrze jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski – 25 organizacji pozarządowych i 44 samorządowe instytucje kultury.

Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Zajęcia czas start!

A co dokładnie robią uczestnicy projektu z Gminy Piaski? Zajęcia i jednocześnie przygoda w świecie teatru rozpoczęły się w poniedziałek 25 lipca. W pierwszej kolejności skupiono się na integracji i wzajemnym poznawaniu. W kolejnych dniach dla uczestników przygotowano m.in. warsztaty teatralne, tańca, wokalne czy pracy z kamerą. Jedno jest pewne na nudę, nie będzie co narzekać co widać już na tych pierwszych zdjęciach z zajęć.

A więcej informacji na temat programu można znaleźć na: www.latowteatrze.pl, www.e-teatr.pl oraz na www.instytut-teatralny.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button