AKTUALNOŚCI

Tour de Pologne w Lublinie – utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą sobotę startuje Tour de Pologne 2022. Wyścig podczas pierwszego etapu dotrze do Lublina, gdzie zlokalizowana będzie meta. Dlatego należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. W związku z przejazdem kolarzy całkowicie zamknięte będą niektóre ulice. Nad bezpieczeństwem wyścigu oraz mieszkańców miasta czuwać będą lubelscy policjanci.

30 lipca rusza 79. wyścig kolarski Tour de Pologne UCI Word Tour. Pierwszy etap wyścigu wystartuje z Kielc i dotrze do Lublina. Wjazd kolarzy do miasta planowany jest około godziny 16.30 ulicą Nałęczowską. Następnie peleton pojedzie ulicami: al. Kraśnicką, al. Racławickie, ul. Poniatowskiego, al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, ul. 3 Maja. Finisz będzie miał miejsce na ul. Krakowskie Przedmieście.

W związku z wyścigiem na terenie Lublina wystąpią spore utrudnienia w ruchu drogowym. Mieszkańcy muszą liczyć się z zamknięciem wielu ulic, zakazami w parkowaniu oraz zmianą tras kursowania komunikacji publicznej.

Już od dzisiejszego poranka do sobotniego wieczora (godz. 22) zamkniętych będzie kilka ulic w centrum miasta. – Dolna 3 Maja, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście. Dodatkowo ul. Radziwiłłowska od ul. Niecałej, ul. Żołnierzy Niepodległej od ul. Ogrodowej (na ul. Ogrodowej zostanie wprowadzony czasowo ruch dwukierunkowy), ul. Kołłątaja (zostanie zamknięta już od ul. Peowiaków), ul. Chopina od ul. Hipotecznej, ul. Ewangelicka od ul. Jasnej.

Z Kolei jutro od godz. 15:30 na odcinku od wiaduktu Poniatowskiego do ul. Dolna 3go Maja / ul. Prusa zamknięta zostanie południowa nitka (w kierunku Zamku) al. Solidarności na czas przejazdu peletonu. Policjanci będą zabezpieczać wjazd peletonu do Lublina i przejazd ulicami: Nałęczowska – al. Kraśnickie – al. Racławickie do ul. Poniatowskiego i ul. Poniatowskiego.

Dodatkowo jutro odbędzie się wyścig TOUR DE POLOGNE JUNIOR. Na potrzeby tego wydarzenia w godzinach 11:00 – 14:30 zamknięte zostaną ulice: Lipowa od ul. Okopowej, ul. Marii Skłodowskiej Curie, ul. Akademicka od Obrońców Pokoju do ul. Radziszewskiego, ul. Idziego Radziszewskiego, cała ul. Sowińskiego, Al. Racławickie od ul. Głowackiego do ul. Lipowej, ul. Poniatowskiego od ul. Racławickich do ul. Popiełuszki, ul. Popiełuszki, ul. Długosza, ul. Leszczyńskiego, Ul. Czechowska i ul. Chmielna. Ul. Wieniawska zostanie zamknięta tylko na w godzinach trwania wyścigu JUNIOR oraz w czasie przejazdu peletonu wyścigu głównego. Przejazd ul. Lipową w ul. Okopową będzie możliwy.

W obrębie wszystkich zamykanych ulic wprowadzony zostanie zakaz parkowania, komunikacja zbiorowa nie będzie kursowała po zamkniętych odcinkach, przystanki autobusowe będą nieczynne.

Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwać będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Policjanci będą kierować ruchem i wskazywać objazdy. Całkowite przywrócenie ruchu planowane jest na godzinę 22.00 dnia 30 lipca.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button