AKTUALNOŚCI

Dorohucza: Pijany pędził mercedesem. Teraz trafi przed sąd

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 45 km/godz. Podczas kontroli drogowej wyczuli od niego woń alkoholu…

Wczoraj po godzinie 14.00 w miejscowości Dorohucza policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość kierowców. Do kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki Mercedes, którego kierujący jechał z prędkością 95 km/godz. w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/godz.

Okazało się, że za kierownicą samochodu znajdował się 39-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze, od którego czuć było woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że był on nietrzeźwy i w organizmie miał dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie ukarali mandatem. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pięciu rowerzystów, którzy wsiedli na jednoślady pomimo tego, że spożywali alkohol. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button