AKTUALNOŚCI

Utonął podczas kąpieli w rzece Wieprz

45-latek utonął w rzece Wieprz. Unoszącego w wodzie mężczyznę zauważyła jego znajoma. Natychmiast wyciągnęła go z wody i przystąpiła do reanimacji, którą przejęła załoga karetki. Mężczyznę przewieziono do łęczyńskiego szpitala. Niestety po kilku godzinach zmarł.

Wczoraj po godzinie 14.00 łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani, że w miejscowości Jawidz w rzece Wieprz topi się mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni mieszkaniec gminy Spiczyn ze swoją znajomą i jej dzieckiem przebywał nad rzeką. W pewnym momencie mężczyzna postanowił wykąpać się w rzece do której skakał z mostu. Kobieta z dzieckiem oddaliła się od znajomego.

Następnie po około 10 minutach zauważyła unoszącego się w wodzie 45- latka. Natychmiast wyciągnęła go z wody i przystąpiła do resuscytacji, którą przejęli strażacy a następnie załoga karetki pogotowia. Po przywróceniu czynności życiowych mężczyzna został przewieziony do łęczyńskiego szpitala. Niestety po kilku godzinach zmarł. Ciało zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że kąpiemy się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie wchodźmy do wody po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Takie skoki mogą się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią.

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button