AKTUALNOŚCI

Z wizytą w świdnickiej komendzie

Jak wygląda codzienna praca policjantów poszczególnych wydziałów? Co znajduje się w gmachu świdnickiej jednostki? Z jakich pomieszczeń i z jakiego sprzętu korzystają mundurowi podczas pracy? Odpowiedź na te pytania poznali wczoraj uczestnicy półkolonii, którzy odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Przy okazji przypomniano dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj świdnickich policjantów odwiedzili uczestnicy półkolonii Centrum Języka Angielskiego w Świdniku. Dzieci oprowadzone przez policjantkę miały okazję zobaczyć jak wygląda budynek komendy, jakie pomieszczenia się w niej znajdują oraz jakie sprzęty podczas pracy wykorzystują policjanci. Opowiedziała również czym policjanci się zajmują i jak wygląda ich praca.

Niewątpliwą radość sprawiło dzieciom sprawdzenie jak czuje się policjant siedzący w radiowozie i jak głośne są sygnały dźwiękowe wydawane przez pojazd uprzywilejowany. Podczas wizyty uczestnicy półkolonii obejrzeli film o tym jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach i jak reagować na zagrożenia. Na koniec dzieci wykonały i otrzymały na pamiątkę odbitki własnych linii papilarnych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button