AKTUALNOŚCI

Dorohucza: Jechał rowerem mając 4 promile

2500 złotych mandatu będzie musiał zapłacić mieszkaniec gminy Trawniki, który pijany kierował rowerem. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie!

Wczoraj przed godziną 19.00 w miejscowości Dorohucza dzielnicowy z Komisariatu Policji w Piaskach zatrzymał do kontroli 34-latka z gminy Trawniki, który jechał na rowerze. Badanie alkomatem wykazało prawie cztery promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusz zgodnie z nowym taryfikatorem nałożył na rowerzystę mandat w kwocie 2500 złotych.

Policja przypomina, że od 1 stycznia 2022 roku zmienił się taryfikator wykroczeń w ruchu drogowym. Wysokość mandatów w przypadku niektórych artykułów wzrosła znacząco. Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button