AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Świdnik: To będzie uczta i dla ducha i dla ciała

Już w najbliższą sobotę czyli 10 września w restauracji MoMo Sushi w Świdniku odbędzie się DEGUSTACJA SZTUKI – czyli wystawa XIX wiecznego drzeworytu japońskiego. Na wystawie zostaną zaprezentowane m.in. dzieła słynnego Hokusai w tym Wielka Fala w Kanagawie oraz ryciny drzeworytu płazowskiego, który powstał w tym samym czasie w Polsce.

Jak już zostało wspomniane powyżej wernisaż wystawy, która jest całkowicie bezpłatna, odbędzie się 10.09 o godzinie 17.00. Podczas otwarcia o swojej kolekcji oraz o tym czym jest drzeworyt, jakie są różnice pomiędzy polskim a japońskim drzeworytem, czym się różni drzeworyt barwny i barwiony (kolorowany) opowiedzą Grzegorz Ciećka oraz Pati Maczyńska.

Jeśli ktoś nie może przybyć na wernisaż, to nic straconego. Dla tych Państwa organizatorzy przygotowali równie uroczysty finisaż wystawy w dniu 17. 09 o godz. 17.00. Istnieje również możliwość bezpłatnego indywidualnego lub grupowego spotkania z kolekcjonerami po umówieniu się drogą mailową pod adresem: drzeworytnia@gmail.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button