AKTUALNOŚCI

Gmina Trawniki: Ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie dla mieszkańców

W poniedziałek 12 września Wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj podpisał umowę z właścicielem Firmy ZPH „Krzaczek”- Stanisławem Krzaczkiem- na wykonanie kotłów na pellet dla mieszkańców Gminy Trawniki. Oznacza to, że w ramach umowy zostanie wykonanych 96 kotłów najwyższej 5 klasy za kwotę 2.174.688 zł  w ramach projektu „Wsparcie dla klimatu w Gminie Trawniki I” oraz „Wsparcie dla klimatu w Gminie Trawniki III”.

Projekt współfinansowany jest ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 4 Energia Przyjazna Środowisku Działanie 4.1. Wsparcie wykorzystania OZE. Pozostała część zostanie sfinansowana ze środków zainteresowanych Mieszkańców oraz środków budżetu Gminy.

Co należy podkreślić to to, że w gminie „węglowej” jaką jest Gmina Trawniki poza tym, że nastąpi unowocześnienie kolejnych 96 domów za niewielką część ceny rynkowej, to zawsze chodzi także o wartość ekologiczną takiej inwestycji. Dzięki pozyskaniu w/w środków z Unii Europejskiej kolejni mieszkańcy Gminy Trawniki będą mogli zmodernizować swoje kotłownie za około 20% rynkowej ceny takiej modernizacji. Wartość montowanego kotła wraz z osprzętem wynosi łącznie ok. 25 tys. zł. Udział finansowy Mieszkańca wyniesie 7,5 tys. zł. Po skorzystaniu  z programu rządowego „Czyste powietrze” oraz po odliczeniach w rozliczeniu PIT faktyczny koszt dla Mieszkańca może wynieść poniżej 5 tysięcy złotych czyli 20% rynkowej ceny.

Jeśli mają Państwo pytania, to będzie je można zadać podczas spotkania, na które już dziś zaprasza wójt Gminy Trawniki D. Baj:

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne w tej sprawie w dniu 15 września o godz. 16.30 w GOK w Trawnikach. Będzie demonstrowany „na żywo” kocioł, który będzie w naszej Gminie montowany. Szczegóły znajdziecie Państwo w ogłoszeniach na stronie i tablicach. „

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button