AKTUALNOŚCI

Zbliża się Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Chodzi o rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.

Świdnik, jak co roku, także włącza się do akcji. Miasto Świdnik i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają  mieszkańców na Piknik Rodzinny. Impreza odbędzie się 17 września na terenie Parku Avia.

To nie wszystko. Podczas tygodnia mobilności rowerzyści będą mogli bezpłatnie oznakować jednoślad, a we wtorek i środę rano (godz. 6.00-7.00) na ulicach Świdnika będą rozdawane dla nich poczęstunki.

Podczas Dnia bez samochodu – 22 września, kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Muszą jednak mieć przy sobie dowód rejestracyjny swojego pojazdu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button