AKTUALNOŚCI

Spotkania z seniorami

Wczorajsze spotkanie z seniorami w Świdniku zakończyło cykl realizowany w ramach projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”. Policjanci na pogadankach z osobami starszymi opowiadali o tym jak działają oszuści i co zrobić by nie stać się ich ofiarą. Dopełnieniem przekazanej wiedzy były wystąpienia Rzecznika Praw Konsumenta, który przybliżył seniorom informacje na temat ich praw oraz najczęściej zgłaszanych do niego spraw.

W przedsięwzięciu wzięli udział podopieczni Dziennego Domu Seniora oraz Fundacji Aktywności Obywatelskiej z Lublina. W środę policjanci spotkali się z mieszkańcami gminy Trawniki oraz podopiecznymi Klubu Seniora. Na spotkaniu obecny był również Wójt Gminy Trawniki.

Podczas spotkań seniorzy dowiedzieli się jak działają oszuści, jakie metody najczęściej stosują oraz na co być szczególnie uczulonym podczas rozmów telefonicznych. Policjanci zaprezentowali filmiki profilaktyczne oraz prezentację multimedialną.

Policjanci apelują: nie dajmy się oszukać! – Zawsze zachowujmy ostrożność, zwłaszcza, gdy ktoś podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi nas o pieniądze lub mówi, że jest policjantem, a nasze pieniądze są zagrożone. Nie podejmujmy żadnych pochopnych działań, a informacją podzielmy się z najbliższymi. Nie przekazujmy też informacji o ilości pieniędzy, jakie mamy w domu lub na kontach bankowych.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button