AKTUALNOŚCI

Kolejne spotkanie z grupą seniorów na terenie naszego powiatu

Seniorzy z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów wzięli udział w spotkaniu z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Celem spotkania było zapoznanie z zagrożeniami jakie czyhają na osoby starsze oraz jak ustrzec się przed działaniami oszustów.

To kolejne spotkanie z grupą seniorów na terenie naszego powiatu. Wszystko po to, aby uchronić grupę osób, które są narażone przez oszustów na stratę dużych kwot pieniędzy, często oszczędności całego życia. Przestępcy nadal z powodzeniem i bez skrupułów wykorzystują łatwowierność seniorów, ich dobroć i empatię. Grają na ich emocjach i stosują presję czasu.

Na wczorajszym spotkaniu policjantka opowiedziała seniorom o tym jak działają oszuści, jakie przypadki takich przestępstw odnotowano na terenie działania naszej jednostki, o tym jak ewoluują pomysły oszustów w sposobach pozyskiwania pieniędzy. Podczas pogadanki uwrażliwiała uczestników na aspekty, które powinny wzbudzić w seniorach czujność oraz jak się zachować w przypadku otrzymania telefonu z informacją „o zagrożonych pieniądzach” lub od „policjanta”, „prokuratora”, „lekarza”, „wnuczka” itp. Seniorzy obejrzeli również filmiki i spoty prewencyjne.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button