AKTUALNOŚCI

Szczęśliwy finał poszukiwań 82-letniego grzybiarza

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 82-latka, który wyszedł rano do lasu na grzyby. Kiedy długo nie wracał rodzina szukała go na własną rękę, ale bez rezultatu. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci, wspierani przez strażaków natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po kilku godzinach od zgłoszenia zaginiony mężczyzna został odnaleziony i przekazany pod opiekę rodziny.

W poniedziałek po godzinie 14:00 łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o zaginięciu 82-letniego mieszkańca gminy Ludwin. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu około godziny 6:30 do lasu na grzyby. Nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego. Ponadto okazało się, że ma zaniki pamięci. Zaniepokojona rodzina na własną rękę zaczęła go szukać, ale bez rezultatu. Dlatego o zdarzeniu poinformowali służby.

W łęczyńskiej komendzie ogłoszono alarm i natychmiast do działań poszukiwawczych ruszyło kilkudziesięciu policjantów, w tym przewodnik z psem tropiącym oraz strażacy. Funkcjonariusze przeczesywali teren leśny, aby jak najszybciej odszukać 82-latka. Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony w lesie. Cały i zdrowy trafił pod opiekę najbliższych.

Wychodząc do lasu na grzyby, czy wycieczki pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Osoby starsze, schorowane nie powinny wychodzić do lasu samotnie. Podczas zbierania grzybów łatwo stracić orientację w terenie i zgubić się. Starsze osoby mogą zasłabnąć i potrzebować pomocy. Dbając o ich bezpieczeństwo opiekunowie powinni pamiętać o tych zagrożeniach. Wychodząc do lasu warto zabrać ze sobą towarzysza, który nam pomoże. Obowiązkowo weźmy ze sobą telefon komórkowy z naładowaną w pełni baterią.

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button