AKTUALNOŚCI

Działania świdnickich policjantów w ramach Roadpol Safety Days

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, gdzie we wszystkich krajach europejskich prowadzone są działania Roadpol Safety Days. W akcję włączyła się również świdnicka policja skupiając się na działaniach ukierunkowanych na dążenie do wyeliminowania wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, tzw. Wizja Zero.

W związku z akcją do działań zaangażowano optymalne siły i środki do prowadzenia nadzoru nad ruchem drogowym. Ponadto zainicjowano różne działania edukacyjno – profilaktyczne. Policjantów można było spotkać na Pikniku Rodzinnym organizowanym w sobotę w Parku Avii, gdzie oprócz znakowania rowerów mundurowi prowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym skupiając się szczególnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci z drogówki w rejonie świdnickich szkół edukowali uczestników ruchu drogowego. Przekazywali im niezbędną wiedzę o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a najmłodszym wręczali odblaski tłumacząc jednocześnie o wielkiej ich wartości jaką niosą w kwestii ochrony pieszego.

Dzisiaj nietypowy patrol składający się z policjantów i przedszkolaków napotykali kierowcy oraz piesi podczas kontroli drogowych. Policjanci oprócz rutynowych sprawdzeń rozmawiali z kierowcami na temat prowadzonych działań przekazując im niezbędne informacje w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci natomiast wręczały im własnoręcznie wykonane zawieszki z przestrogami oraz w temacie ruchu drogowego, używania odblasków, fotelików do przewożenia dzieci oraz innych cennych porad.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button