AKTUALNOŚCI

Pomoc dla 19-letniej Słowaczki przyszła z Polski!

Szybkie działania policjantów oraz zgłaszającej pozwoliły uratować obywatelkę Słowacji. Kobieta napisała wiadomość do 15 – letniej mieszkanki Łęcznej informując, że zażyła dużą ilość tabletek, które popiła alkoholem. Od tej chwili liczyła się każda sekunda zwłaszcza, że 19-latka potrzebująca pomocy znajdowała się w innym państwie. Kobiecie w porę została udzielona pomoc i trafiła do szpitala.

Wczoraj do łęczyńskich policjantów wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Na numer alarmowy 112 zadzwoniła 15-letnia mieszkanka Łęcznej. Z jej relacji wynikało, że od jakiegoś czasu za pośrednictwem jednej z aplikacji koresponduje z 19-letnią obywatelką Słowacji. Rano otrzymała od niej wiadomość z treści której wynikało, że kobieta zażyła 160 tabletek, które popiła alkoholem.

Od tej chwili liczyła się każda sekunda, zwłaszcza, że zgłaszająca nie posiadała żadnych więcej danych dotyczących internetowej znajomej, jedynie znała „NICK” którym 19-latka posługiwała się w aplikacji.

Natychmiast do 15 – letniej mieszkanki Łęcznej pojechali policjanci. Polecili jej aby ciągle utrzymywała kontakt ze znajomą. Kiedy podczas prowadzenia korespondencji uzyskali do niej numer telefonu i adres, rozpoczęły się dalsze działania funkcjonariuszy.

Policjanci nawiązali współpracę z kolegami z KWP w Lublinie, KGP oraz służbami międzynarodowymi. Dzięki błyskawicznym działaniom służb pomoc przyszła na czas. Obywatelka Słowacji, która chciała targnąć się na własne życie, otrzymała pomoc i trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy.

Finał tej historii jest szczęśliwy. Na pochwałę zasługuje postawa 15 – latki, która po otrzymanej wiadomości zareagowała błyskawicznie!

Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14:00-22:00)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę).

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button