AKTUALNOŚCI

Ćwiczenia zgrywające “Samolot 2022”

W piątek, 14 października, odbyły się ćwiczenia zgrywające służb i inspekcji z terenu powiatu świdnickiego, Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i jednostek OSP z terenu gminy Mełgiew.

Chodziło o sprawdzenie współdziałania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia wypadku lotniczego, pożarowego i działań ratowniczych w warunkach zdarzenia masowego na terenie Portu Lotniczego Lublin oraz z zakresu ratownictwa wodnego na terenie Gminy Mełgiew.

Główne zadania polegały na ewakuacji osób poszkodowanych z samolotu po lądowaniu awaryjnym, eliminacji zagrożenia pożarowego w budynku magazynowym na terenie lotniska i ewakuacji poszkodowanych wędkarzy z akwenu wodnego w Mełgwi.

W ćwiczeniach udział wzięły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 11 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. Poza siłami i środkami straży pożarnej, w ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Świdniku. Na miejscu obecny był także przedstawiciel Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie bryg. Jarosław Hamaluk oraz Artur Wąsik, Komendant Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Portu Lotniczego Lublin S.A.

Ćwiczenia podsumowali Starosta Świdnicki Łukasz Reszka i Komendant Powiatowy PSP w Świdniku st. bryg. Adam Niemczyk, dziękując uczestnikom za zaangażowanie.

źródło: KP PSP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button