AKTUALNOŚCI

Młodzi krwiodawcy nie zawiedli

Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „ PZL-Świdnik” S.A. ponownie wkracza do szkół średnich rozpoczynając cykl akcji poboru krwi „Młodzież dla życia”.

-W szkołach spotykamy się z bardzo dobrym klimatem i wsparciem nauczycieli i dyrekcji szkół. Ważne jest, aby idea honorowego krwiodawstwa rozwijała się właśnie w szkołach, bo młodzież to przyszłość krwiodawstwa. Tego leku nie da się wyprodukować, tylko człowiek może go podarować oddając własną krew w tych akcjach – mówi Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im. bł.ks. Jerzego Popiełuszki przy „ PZL-Świdnik „ S.A.

Podczas wczorajszej akcji krwiodawstwa w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku zgłosiło się aż 40. chętnych. Krew oddały 23 osoby, a 1 zarejestrowała się jako dawca szpiku. W sumie oddano 10,350 litrów krwi (23 razy po 450ml).

Kolejne najbliższe akcje odbędą się: 16 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego oraz 22 listopada – w Zespole Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida.

– Zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnych akcjach w szczególności kierujemy do młodzieży pełnoletniej oraz grona pedagogicznego, ale także do mieszkańców naszego miasta i powiatu – zachęca Andrzej Słotwiński.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button