AKTUALNOŚCI

Sprzedajesz na Vinted, OLX? Nie daj się oszukać!

Kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa podczas sprzedaży na portalu ogłoszeniowym odnotowali świdniccy policjanci. Do komendy zgłosiła się kobieta, która zrelacjonowała, że wystawiła na sprzedaż buty i otrzymała link, który odesłał ją do formularza, gdzie podała dane swojej karty oraz kody zabezpieczające, a następnie podczas rozmowy z konsultantem podawała kody autoryzacyjne przychodzące na jej telefon komórkowy. Tym sposobem 28-latka straciła ponad 5 tysięcy złotych.

Policja niezmiennie apeluje o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych, szczególnie podczas wystawienia przedmiotu na sprzedaż. Oszuści wysyłają linki, poprzez które to pokrzywdzeni mają potwierdzić dane do przelewu środków na konto. Są to linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach, pokrzywdzeni tracą dostęp do konta, przekazując jednocześnie przestępcom wszystkie swoje dane.

Jak uniknąć oszustwa?

Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Zapoznajmy się z regulaminem portalu ogłoszeniowego i zwracajmy uwagę jak prawidłowo dokonać transakcji. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button