AKTUALNOŚCI

Uwaga na oszustów sprzedających opał

Oszuści wykorzystują każdą okazję, aby wzbogacić się cudzym kosztem. Za nową metodę oszustwa obrali sobie sprzedaż opału. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy. Konsumenci czekają w długich kolejkach na zakup materiałów opałowych i poszukują nowych źródeł jego zakupu. To daje pole do działania dla oszustów.

Wielu mieszkańców szuka taniego węgla czy też drewna na zimę, aby ogrzewać swoje domy. Niestety wykorzystują to oszuści, którzy oferują opał w bardzo korzystnej cenie i obiecują szybką dostawę. Policja przestrzega, w rzeczywistości to naciągacze, którzy w nielegalny sposób wzbogacają się na ludzkiej łatwowierności i krzywdzie.

Właśnie w taki sposób została oszukana mieszkanka naszego województwa. Kobieta na jednym z portali internetowych napotkała ogłoszenie o sprzedaży pelletu. Zachęcona korzystną ceną postanowiła zakupić opał, zapłaciła 1030 złotych na wskazane przez sprzedającego konto i oczekiwała na dostawę. Niestety, z chwilą uiszczenia zapłaty, pomimo wielokrotnych prób nie udało się nawiązać kontaktu ze sprzedającym.

Pamiętajmy, by sprawdzać ofertę i wiarygodność firmy, czytać opinie i kontaktować się ze sprzedającym. Opłacając zamówienie najlepiej korzystać z opcji zapłaty przy odbiorze, a jeśli dostępna jest tylko opłata online, należy zwrócić uwagę, czy połączenie internetowe do bankowości mobilnej jest bezpieczne. Nie odpowiadajmy na super oferty przesyłane SMS lub e-mailem. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy znajdujących się w takich wiadomościach linków, nie pobierajmy też załączników.

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button