AKTUALNOŚCI

Lubelskie cmentarze: informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie będą dbać o bezpieczeństwo na drogach i w okolicach cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. W tym czasie na ulicach Lublina i powiatu lubelskiego zobaczymy więcej patroli, które będą pomagać kierowcom.

Jak co roku, w okolicach niektórych cmentarzy obowiązują zmiany w organizacji ruchu:

Majdanek

Zmiany mają obowiązywać od piątkowego poranka. Ulica Cmentarna ma być drogą jednokierunkową w stronę cmentarza. Wyjazd będzie się odbywać gruntową drogą do ronda imienia Janusza Krupskiego. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa

W piątek wieczorem zmieni się organizacja ruchu na Drodze Męczenników Majdanka. Na odcinku od Ordonówny do Grenadierów prawy pas zostanie zarezerwowany do zjazdu na teren muzeum na Majdanku. Jazda na wprost będzie możliwa wyłącznie po środkowym pasie. Aby zminimalizować korki, wprowadzony będzie zakaz skrętu w lewo w ul. Ordonówny, gdzie sygnalizacja zostanie przełączona w tryb pulsującego światła żółtego.

Od strony Felina niemożliwy będzie skręt w lewo do muzeum. Parkowanie pojazdów będzie możliwe przy cmentarzu, na nowym parkingu przy ul. Grenadierów, na terenie muzeum, dawnego Polmozbytu przy Drodze Męczenników Majdanka, na ul. Dobrzańskiego przy Lubelskim Parku Naukowo -Technologicznym oraz w innych dozwolonych miejscach w rejonie cmentarza

Lipowa

Od 28.10.2022 roku nieczynny będzie niewielki parking przed główną bramą cmentarza. To miejsce zostanie oddane sprzedawcom zniczy i kwiatów. Zatoka parkingowa przy ul. Ofiar Katynia zostanie zarezerwowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Od piątku możliwe będzie parkowanie na jezdni ul. Głębokiej.

W dniu 1 listopada CHR Lublin Plaza umożliwi bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod obiektem w godz. 7.00 do 21.00. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Bełżycka

Wjazd od strony kościoła będzie możliwy przez Bełżycką i Łanową, które staną się ulicami jednokierunkowymi prowadzącymi w stronę cmentarza. Wyjazd do al. Kraśnickiej będzie możliwy przez ul. Folwarczną, która także będzie jednokierunkowa

Pszczela

W dniu 1.11.2022 r. na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button