AKTUALNOŚCI

Pożar budynku inwentarskiego w Wierzchowiskach Pierwszych

W sobotę, 29 października, w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze, w gminie Piaski, doszło do pożaru budynku kurnika. Zgłoszenie o pojawieniu się ognia strażacy otrzymali o godzinie 6:40. Do zdarzenia zadysponowano siły i środki z Komendy Powiatowej PSP w Świdniku oraz jednostki OSP z Piask, Bystrzejowic Drugich, Majdanku Kozickiego, Giełczwi, Kozic Górnych, Brzezic i Siedliszczek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pali się dach na budynku inwentarskim (kurniku). Bezpośrednio ogniem objęta była połowa budynku. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 6 prądów wody w natarciu oraz 2 w obronie, na część nie objętą ogniem i budynki przyległe.

Jeden z prądów wody podawany był z podnośnika hydraulicznego SH-25 bezpośrednio na dach budynku. W trakcie gaszenia w części objętej ogniem zawaliły się ściany, dach i strop. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania strażaków związane były z rozbieraniem konstrukcji budowlanej oraz dokładnym przelaniu wodą pogorzeliska.

W działaniach trwających 4 godziny i 40 minut brało udział 7 zastępów PSP – 17 strażaków oraz 8 zastępów OSP – 35 druhów. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

źródło informacji: KP PSP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button