AKTUALNOŚCI

Na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków, w których jedna osoba zginęła

Działania ”Wszystkich Świętych” dobiegły końca. Od 28 października do 2 listopada policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. W ciągu sześciu dni trwania akcji na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 84 nietrzeźwych kierujących.

W tym roku działania ”Wszystkich Świętych” rozpoczęły się 28 października i trwały do 2 listopada. Na drogi dojazdowe do miast i w okolice cmentarzy została skierowana zwiększona liczba policyjnych patroli.

Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, patrolowali okolice cmentarzy i parkingów dbając o bezpieczeństwo osób tam przebywających. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, dlatego pomagano kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii a w razie potrzeby kierowano ruchem. Za pomocą drona policja sprawdzała również natężenie ruchu wokół cmentarzy oraz czy nie dochodzi do rażącego łamania przepisów drogowych.

W trakcie tego przedłużonego 6-dniowego weekendu, na drogach Lubelszczyzny doszło łącznie do 11 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 84 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano 286 kolizji drogowych.

W porównaniu do ubiegłego 2021 roku w ciągu pięciu dni trwania policyjnej akcji w województwie lubelskim doszło do 17 wypadków drogowych, w których 22 osoby odniosły obrażenia. W tych wypadkach nie było żadnych ofiar śmiertelnych. Odnotowano również 309 kolizji drogowych, zatrzymano 86 nietrzeźwych kierujących.

źródło: KWP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button