AKTUALNOŚCI

Mełgiew: 43-latek postanowił zgłosić, że właśnie zabija babkę

43-latek z Mełgwi dzwoniąc kilkanaście razy na nr alarmowy 112 chciał się dowiedzieć po co u niego byli policjanci. W odwecie, że nie uzyskał tego czego chciał, zgłosił, że w tym momencie zabija babkę…

Wczoraj około godz. 19.30 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał informacje z nr 112 o pilnej interwencji w miejscowości Mełgiew. Jak wynikało z treści zgłoszenia „dzwoniący w tym momencie zabija babkę”.

Policjanci natychmiast ustalili miejsce, gdzie miałoby dojść do zagrożenia ludzkiego życia. Używając sygnałów świetnych i dźwiękowych udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 43-latka, który potwierdził, że to on dzwonił na numer alarmowy. Na szczęście okazało się, że nic niebezpiecznego się nie dzieje. Mężczyzna był bardzo pobudzony i krzyczał, używając do tego wulgaryzmów. Nie widział nic niewłaściwego w swoim zachowaniu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna dowiedział się od domowników, że we wcześniejszych godzinach był w domu dzielnicowy i pytał o niego, a ponieważ go nie zastał, nie mógł mu przekazać w jakiej sprawie. Informacji takich nie przekazał również domownikom. 43-latek po powrocie do domu nie wiedząc po co o niego pytał dzielnicowy, dzwonił kilkanaście razy na 112, bo chciał się dowiedzieć o co chodzi. Gdy usłyszał, że numer alarmowy nie jest od udzielania takich informacji i w takiej sprawie należy się kontaktować z właściwą jednostką Policji, postanowił zgłosić, że zabija babkę.

Teraz 43-latek odpowie przed sądem karnym za wywołanie fałszywego alarmu, co podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Niewykluczone też, że mężczyzna poniesie koszty czynności służbowych interweniujących policjantów.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button