AKTUALNOŚCI

Odwiedziny w Mełgwi, Trawnikach i w Oleśnikach

Policjanci odwiedzili trzy placówki oświatowe w powiecie świdnickim w celu przeprowadzenia pogadanek dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa. Dużo cennej wiedzy przekazywali mundurowi z różnych komórek organizacyjnych policji, dzięki czemu spotkania były urozmaicone, a dzieci bardzo zadowolone.

Spotkanie ze specjalistą do spraw nieletnich, dzielnicowym, policjantami z drogówki, a także z przewodnikiem psa było nie lada gratką dla dzieci z Przedszkola w Trawnikach i Mełgwi oraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Oleśnikach.

Dzieci miały okazję wysłuchania pogadanek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze, kiedy używanie odblasków jest konieczne oraz jak unikać sytuacji niebezpiecznych. Starsze dzieci dowiedziały się o tym czym jest przemoc rówieśnicza, jak na nią reagować oraz wysłuchały informacji na temat czynów karalnych, których sprawcami mogą być nieletni.

Przewodnik psa służbowego opowiedział o swojej pracy z czworonogiem oraz o tym jak zachować się w sytuacji, gdy dochodzi do ataku psa. Przeprowadził również pokaz posłuszeństwa oraz nagradzania zwierzęcia za dobrze wykonaną pracę.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button