AKTUALNOŚCI

Kolejne oszustwo „na link” na Vinted

Kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa podczas sprzedaży towaru na portalu ogłoszeniowym odnotowali świdniccy policjanci. Do komendy zgłosiła się kobieta, która zrelacjonowała, że wystawiła na sprzedaż płaszcz i otrzymała link, który odesłał ją do formularza, gdzie podała dane logowania do swojej bankowości elektronicznej, a następnie wpisała kody autoryzacyjne, które otrzymała SMS-em. Tym sposobem 31-latka straciła blisko 900 złotych.

Policja niezmiennie apeluje o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych, szczególnie podczas wystawienia przedmiotu na sprzedaż. Oszuści wysyłają linki, poprzez które to pokrzywdzeni mają potwierdzić dane do przelewu środków na konto. Są to linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach, pokrzywdzeni tracą dostęp do konta, przekazując jednocześnie przestępcom wszystkie swoje dane.

Jak uniknąć oszustwa?

Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Zapoznajmy się z regulaminem portalu ogłoszeniowego i zwracajmy uwagę jak prawidłowo dokonać transakcji. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button