AKTUALNOŚCI

Najbardziej potrzebujące rodziny czekają na swoich darczyńców

Wystartowała 22. Edycja Szlachetnej Paczki. Dostępna jest baza rodzin, które z przyczyn od siebie niezależnych znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują pomocy. To osoby z naszego regionu.

Opublikowana przez Paczkę internetowa baza z historiami wciąż się powiększa –każdego dnia trafia do niej blisko 1000 nowych opisów. Jeżeli chcemy pomóc rodzinie z najbliższej okolicy, ale w obecnej chwili nie ma takiej w bazie, warto wrócić do niej w kolejnych dniach. Tradycyjnie, akcję zwieńczy „Weekend Cudów”, podczas którego rodziny otrzymają podarunki. Historie Rodzin dodawane są do bazy na stronie szlachetnapaczka.pl aż do Weekendu Cudów (10-11.12.2022).

Niepełnosprawność, samodzielne rodzicielstwo, zdarzenia losowe czy skutki pandemii – to czynniki, które sprawiły, że rodzinom tym potrzeba wsparcia. Chętni mogą pomagać indywidualnie lub w grupie. Darczyńcy będą mogli liczyć na opiekę wolontariusza.

Już dziś można pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Jak to zrobić? Neleży wejść na stronę: https://bit.ly/Wybierz_Rodzinę_LBE i wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. Gdyby pojawiły się pytania, można zwrócić się do wolontariusza, który jest w bezpośrednim kontakcie z rodziną. Śledźcie aktualności: Szlachetna Paczka Świdnik

Poradnik dla Darczyńcy: https://bit.ly/Poradnik_Darczyncy_2022

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku chce odwiedzić ponad 20 tys. rodzin w ponad 620 lokalizacjach w całej Polsce.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button