AKTUALNOŚCI

Debata społeczna w Mełgwi

Wczoraj w Mełgwi odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie gminy. Przeprowadzone spotkanie było również okazją do omówienia działania platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Policjanci w całym kraju organizują cykl debat, których hasło przewodnie brzmi „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Założeniem każdej debaty jest diagnozowanie problemów dotykających lokalną społeczność bądź środowisko i określenie sposobów rozwiązania tych problemów. Podczas każdej debaty omawiane są również aplikacje mobilne takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda.

Wczorajsza debata poświęcona została bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie gminy Mełgiew. Prelegentem tego tematu był podinspektor Tomasz Dejer Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik oraz policjantki, które omówiły funkcjonowanie aplikacji mobilnych. Spotkanie zakończono dyskusją.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button